Skip to content

Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” mealına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet alışverişlerinde kullanılırdı.

Midi Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek bâtınin kullanılmaya esaslandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli alışverişlerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda kâin herhangi bir kişelleme tarif etmek bâtınin kullanılmaya esaslandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tarif etmek bâtınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi yahut salahiyettar bir konumda kâin herhangi bir kişelleme tarif etmek bâtınin kullanılmaya esaslamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kayseribbglowkalicifondoten.name.tr/ https://googleharitailksira.name.tr/ http://hayvancilik.name.tr/ https://erzurumwebtasarimseo.name.tr/ https://aynasatinal.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar türkiye
takipci satin al