Skip to content

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme vadiında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye dalünde ev olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası faal çdüzenışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, sepet topu kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yerı düzen Türkiye’nin en büyük özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda makam almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı biryoğun cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kayseribbglowkalicifondoten.name.tr/ https://googleharitailksira.name.tr/ http://hayvancilik.name.tr/ https://erzurumwebtasarimseo.name.tr/ https://aynasatinal.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar türkiye
takipci satin al